Résztvevők

Ismerd meg a 2022-es program résztvevőit

Adorján Flóra

Hévíz, Szeretünk Zala Egyesület

szeretunkzala.hu

Bővebben

Online marketing szakember vagyok, jelenleg szabadúszó vállalkozóként tevékenykedem, mely tudást és tapasztalatot a Szeretünk Zala Egyesület legfőbb tevékenységében, az online magazin szerkesztésében és népszerűsítésében használom fel. A Szeretünk Zala egy helyiekből álló közösség, ami azért jött létre, hogy Zala és a környékének látnivalóit, hagyományait, értékeit bemutassa és így hozzájáruljon a közösségépítéshez és Zala jó hírének építéséhez. Az egyesület alapítójaként és elnökeként célom a vidékfejlesztés, a hagyományőrzés, a kulturális (épített és szellemi) értékek népszerűsítése, a természeti értékek őrzése, helyi közösségek támogatása és építése. Az egyesület a régióban hiánypótló online magazint és közösségi média platformokat is működtet. A Női Együttható program keretében egy helyi kosárközösség fejlesztésén dolgoztam, egy olyan fenntartható ökoszisztéma létrehozásával, mely a helyi lakosok bevonásával a helyi kistermelők értékesítési lehetőségeit fejleszti, illetve a vásárlók és a termelők közti kapcsolatot erősíti.

Bársony Adrienn

Tiszaalpár, alkotóműhely

Bővebben

Építész diplomámat Budapesten a Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szereztem, a diploma megszerzése után belsőépítész irodákban helyezkedtem el. Hangszerkészítő nagyapám révén gyermekkoromban szerettem bele a fába, az anyag formálásába. Ez a gyermekkori tapasztalás, a műhelyben töltött órák, a kétkezi alkotás iráni vágy indított el a tárgytervezés irányába. A Női Együttható Program keretén belül törekvéseim elsősorban a látássérült nővéremért és azokért szólnak, akik hasonlóan nehéz helyzetben, megváltozott munkaképességűként keresik a helyüket a világban. Őket támogatva született a döntés egy alkotó munkahely létrehozására. Az Egy hely, ami éltet … elnevezésű, jelenleg formálódó műhelyünket sokféle tevékenységgel, érzékenységgel, finomsággal és tapasztalattal rendelkező emberek közössége alkotja. A műhelyben a megváltozott munkaképességű emberek a saját kézműves, magas színvonalú termékeiket hozhatják létre szakemberek támogatásával, illetve terveink szerint árulhatják majd. Egy olyan hely létrehozása a cél, ahol ki tudnak bontakozni, ahol értékes és értelmes feladatokat kapnak. Egy hely, ami hosszú távon intézménnyé tud válni, s ahol közösségben tudnak lenni egymással.

Bokkon Viktória

Nagyszentjános, Baba-Mama Klub és Szentjános Bogi sétálója

Bővebben

Napi értékesítéséi munkám mellett 2020 óta aktív szerepet vállalok a győri és Győr környéki kismamák, anyukák és kisgyermekek alkotta közösség összefogásában. A Nagyszentjánosi Baba-Mama Klub és a Győri Baba Fesztivál alapítójaként célom, hogy a családdá válás gondolatától egészen óvodás korig támogassam a családokat. Fontos számunkra a közösségünkbe tartozók szocializációjának segítése, az egészséges életmóddal kapcsolatos ismeretek terjesztése. A program keretében megvalósítottam egy mesesétáló programot, melyet Szentjános Bogi sétálójának kereszteltünk. Továbbá sikerült új célokat megfogalmaznom a helyi közösségi élet további „gondozására”. Visszakaptam a reményt, hogy érdemes tenni és a nehézségek ellenére is bármit el tudok érni. Egy szó jut eszembe: Köszönöm.

Fábián Erika

Nagymaros, Közösségi séták

dunakanyarkult.blog.hu

Bővebben

Művelődésszervező vagyok, a kultúraközvetítés átszövi a mindennapjaim. A Színház- és Filmművészeti Főiskola mozgóképelmélet szakán végeztem, majd a Magyar Nemzeti Galéria Fotótárában helyezkedtem el. Dunakanyarba költözésünk nyomán kezdtem el helytörténettel foglalkozni. A Dunakanyarkult.blog.hu blogban gyűjtöm anyagaimat, előadásokat és felolvasószínházakat is tartok a témában, valamint társaimmal megalapítottuk a Dunakanyarkult Egyesületet.

A Női Együttható Program keretében Közösségi sétákat vezetek Verőcén, Nagymaroson és Zebegényben. Célunk a betelepülő-ideszületett gerjesztett ellentét megszüntetése. A közös séták során megpróbáljuk a helyi lakosok többféle tudását eggyé kovácsolni. Az ideszületettek a település belső emlékeit osztják meg ezeken az alkalmakon, a betelepülők pedig a saját tudásuk által adnak rálátást. Mindeközben felfedezzük a hely értékeit saját magunk számára is, megismerjük egymást, hogy már összetartó közösségként fogadjuk majd a turistaként ideérkezőket.

Ferik Andrea

Balatonkenese, Holdudvar Női Kör

Bővebben

Mikorvállalkozóként, ruhaipari szakmérnökként tevékenykedem. Szívesen tartok szakmai tanfolyamokat is a témában. Például varrószakkört gyermekek és felnőttek részére a helyi családsegítő szolgálat szervezésében vagy szakmai workshopot kisebbségi csoportnak Berhidán Veszprém Európa Kulturális Fővárosa projekt részeként. A Holdudvar Női Kör alapítójaként egy havonta összejövő non profit csoport szervezek, amely politikai nézetektől, vallási hovatartozástól és korhatártól függetlenül látogatható. A csoport célja, hogy támogató közeget biztosítson az itt élő nőknek ezzel segítve fejlődésüket, társadalmi szerepvállalásukat. A csoport nagy hangsúlyt fektet a jótékonykodásba. Évente egy ügyet támogatnak a tagok. Ez lehet egy rendezvény szervezése, melynek bevétele felajánlásra kerül, de lehet közös munka, segítség egy rászoruló személynek vagy szervezetnek.

Fűrné Mosoni Anita

Verpelét, Művészetterápia

Bővebben

Szakmai tapasztalatomat diplomás ápolóként, ápolási igazgató helyettesként az egészségügyben eltöltött több mint 20 évben szereztem, valamint 14 éve tanítok az egészségügyi szakképzésben. Kutatási területem az egészséges életmódra nevelés, egészségfejlesztés, és a kisgyermekek lelkiegészsége, egészségvédelme. A Magyar Rákellenes Liga Egri Alapszervezetének és az „Emberi Méltóságért” a Hospice Osztály Betegeiért Alapítvány elnökeként jelenleg többek közt művészetterápiával foglalkozom. A Női Együttható Program keretében művészetterápiás foglalkozásokat indítottam el mind a betegek, illetve részben a hozzátartozók, a szervezetben dolgozó szakemberek és önkéntesek számára, akik ezáltal saját és környezetük egészségét is képesek lesznek aktívan pozitívan befolyásolni.

 

 

Gecse Ágnes

Keszthely, A lélek ápolása a természetben

Bővebben

A közigazgatásban eltöltött 40 év alatt a munkaügy területén és a jegyzői feladataim során hosszú évekig szakmai vezetést, irányítást végeztem vezető köztisztviselőként. Itt kerültem közel a lakossági igényekhez. Önkormányzatoknak, helyi civil szervezeteknek, kistérségnek pályázatok készítése, lebonyolítása, menedzselése és elszámolása során a közösség erősítése mindig fontos szempont volt számomra. A programban a „A lélek ápolása a természetben” c. projekttel veszek részt.  Egyesületet szeretnék létrehozni, melynek keretében a Keszthelyi-hegységben és a Balaton felvidéken tematikus túrákat szerveznénk, valamint úti beszámolók és egyéb rendezvényeket tartanánk.  Például környezetünk megóvása érdekében évente kettő alkalommal szemétszedési akciót szerveznénk. A cél, hogy a természeti környezetünket minél többen megismerjék, az egészséges életmódnak része legyen a természet szeretete, a túrázás.  Azoknak szeretnék segítséget kínálni, akik egyedül nem mernek elindulni, és akik számára a csoporterő kitartást adhat.

Gonda Borbála

Hajdúdorog, Fekete Kutya önsegítő kör

Bővebben

Hamarosan…

Iván Anita

Sümeg, Szenior Örömtánc oktató

Bővebben

Tanító, német nyelvoktató, rendezvényszervező és szenior örömtánc oktató vagyok. Közösségi csoportom folyamatosan fejlődik, ma kb. 150 fő jár rendszeresen foglalkozásaimra. Úgy látom, hogy az idős korosztály több megbecsülést kaphatna ma Magyarországon, túl sokakat érint a bezárkózottság, elszigetelődés élménye. Holott új kihívásokkal és feladatokkal életben lehet tartani lelkesedésüket és élni akarásukat, ezáltal hosszabb ideig maradhatnak fittek és önellátóak, valamint nem utolsósorban aktív tagjai a társadalmunknak. Tettvágyukkal pedig példát mutathatnak az öregedéstől rettegő fiataloknak. Projektem keretében a szenior örömtáncosoknak biztosítok fellépési lehetőséget a környék idősotthonaiban, ahol megmutathatják tudásukat, nő az önbizalmuk és fontosságtudatuk, mivel színt vittek az ottlakók életébe.

Kiss-Bakucz Orsolya

Diósd, Ébredj Diósd! projekt

Bővebben

A Női Együttható személyes fejlődésemre, és kompetenciáim fejlesztésére adott lehetőséget. Megerősített abban, hogy országszerte élő elszánt, tudatos és elbűvölő nőkkel egy közösséget alkotunk! Ezek a találkozások inspirálnak és új lendületet adnak, új kapcsolódási pontok jöttek létre, mely mára a Budaörsi Nőnek köszönhetően a mi SzuperErőd-ünk lett. A programom az Ébredj Diósd! – A Diósdiak Diósdért Egyesület #DiDi célja, hogy az alvó várost felrázza csipkerózsika álmából. Mottóm a közösségfejlesztők 3 T-je: Tervek – Társak – Tettek. Egyesületünk (Diósdiak Diósdért) tevékenysége nagyon szerteágazó. Közérzetjavító és segítő akcióink, kulturális projektjeink vannak. Szerelem projektünk: Dió Döme sétálója – ahol népmesék szállnak a levegőben – mellyel közösségi hálózatot építünk. A program keretében több városban is megvalósult hasonló sétáló, ami nagy öröm a számomra.

KOVÁCS DALMA

Koroncó, Suliszörnyek könyvsorozat

Bővebben

Már gyerekkoromban is három dolog vonzott: a könyvek, az írás és a kultúra. Ezért nem volt kérdéses számomra, hogy mi leszek, ha nagy leszek. Könyvtáros és népművelő pályám során a leginkább a közösség építésére törekedtem. Így kerültem a Női Együttható csapatába is. Amit megtanultam, az az, hogy közösség bármennyi emberből születhet kortól, nemtől és érdeklődéstől függetlenül. Jelenleg azon dolgozom, hogy az írás által is képes legyek közösséghez tartozni és közösséget alkotni. Ebben volt segítségemre Éva és Daniella a program során és persze mindazok, akiket általuk megismertem.

Kozma Judit

Körmend, “Közéleti Ötórai” eseménysorozat

Bővebben

Hamarosan…

Marcinka-Májer Emese

Budaörs, A Budaörsi tehetség projekt

Bővebben

A Dunaújvárosi Főiskolán újságírás és üzleti kommunikáció szakokon diplomáztam, majd médiatechnológus aszisztensnek tanultam. TV2 Dunaújvárosi kihelyezett képzésén szerkesztő riporterként végeztem. Jelenleg Budaörsi Infó és Budaörsi Infó Online vezető szerkesztőjeként dolgozom. 2017-ben megalapítottam A Budaörsi NŐ közösséget, mely aktívan részt vesz a város közösségi életében. A Programban a Budaörsi Tehetség projekttel vettem részt, melynek célja a 25 év alatti kiemelkedő énekesek és zenészek felkutatása és támogatása a városban. A verseny évente más kategóriákban zajlik, a finanszírozást adományokból, helyi vállalkozások támogatásából, valamint a Budaörsi NŐ közösség tagjainak segítségével valósítjuk meg. Emellett egy vándorkiállítást is megvalóítottam, mely bemutatja a „Női Együtthatók” projektjeit, településeit.

Mátyus Kriszta

Budakeszi, Alkotóműhelyek

Bővebben

2005-ben a Pécsi Tudomány Egyetem Bölcsészet Társadalomtudományi Karán Kommunikáció és Művészettudomány MA szakán, Intézményi kommunikáció szakirányon végeztem. Az évek során a fotográfia, vizuális művészet és a kortárs művészeti intézményrendszer érdekelt. Jelenleg Budakeszin élek és a Punktum Galéria és Műhely Alapítványt vezetem, ahol művészeti és közösségi programokat szervezek, és részt veszek a művészek lehetőségeinek formálásában. Az érdeklődésem kiterjed a néprajzra és a fenntarthatóság managementjére is. A Punktum célja a kortárs hazai művészet támogatása, a kulturális élet felpezsdítése Budakeszin, közösségi kulturális hagyományok ápolása, valamint a lakosság életminőségének javítása. A Punktum Műhely a művészet körülölelő otthonos közeg, ahol a közösség összetartó és elkötelezett. A Bábalakulat részeként művészi együttműködéseket ösztönzünk a változás és a közösségépítés érdekében.

Nagy Gabriella

Palóznak, “Balatoni gyerekek” online információs bázis

facebook.com/balatonigyerekek

Bővebben

Az elmúlt közel 20 évben a vállalati és az állami szektor különböző területein tevékenykedő cégeknél foglalkoztam marketinges feladatokkal: a kiadványszerkesztéstől a rendezvényszervezésig a marketingkommunikáció széles skáláját a gyakorlatban is megismertem, részt vettem több uniós projektben is a kommunikációs feladatok koordinátoraként. A gyerekek születése után kezdtem újratervezni, saját projekt ötletet megvalósítani, és ehhez a folyamathoz kapcsolódott a Női Együttható Program is.  A program során nagyon jó szakmai előadásokat hallhattunk, kiváló szakemberekkel találkoztunk, és ami a plusz, az a közösség, ami kialakult. A “kötelező” találkozókon túl is egy összetartó, inspiráló női csapat jött össze, nekem ez adott a legtöbbet a program alatt és azon túl is. 

Nagy Katarina

Alsózsolca, Anya vár-lak

Bővebben

Gyógytornászként végzettem, szlovák nyelven alapfokú óvodapedagógus képesítést szereztem. Angliában éltem, angol nyelvtudásomat fejlesztettem. Főként szlovák-magyar fordításokkal és céges kapcsolattartással foglalkoztam. 2022-ben kulturális rendezvényszervezőként is képeztem. Három gyermekem mellett vezetem a helyi baba-mama klubot. Az Anya vár-lak célja egy támogató közösségi komplexum a kismamáknak, anyáknak és nőknek. Biztonságos környezet önfeledt anyai pillanatokhoz és problémamegoldáshoz. A közösségi kert generációkat kötne össze az egészségesebb környezetért. Tapasztalt szakemberek tematikus előadásokkal és konzultációkkal segítenének. Cél egy összetartó családi közösség kialakítása.

Nagy Szilvia

Pécsvárad, Zengő TehetségPont

Bővebben

A tanári diploma megszerzése után a Pécsisváradi Általános Iskolában kezdtem el tanítani, később pedig elvégeztem a tehetséggondozó pedagógusképzést. Hiszem, hogy a különböző képességű gyerekeknek sok lehetőségük van a fejlődésre, de a tehetséges gyerekek számára a legnagyobb kihívást a tanulmányi verseny jelenti. 2022-től Zengővárkonyban egy új iskolában dolgozom, ahol szintén a tehetséggondozó tanári feladataimat látom el. Itt megvalósítottam az álmomat, és létrehoztam a Zengő Tehetségpontot a Zengő Művészeti Egyesületen belül. A Tehetségpontban a gyerekek zenei műhelyekben vesznek részt, és felfedezik a helyi és környékbeli gondozási lehetőségeket. Jótékonysági koncertek, bemutatók és ingyenes foglalkozások vonzzák a családokat. A központ működésének finanszírozását adományokból, szponzorációból, támogatásokból és bérbe adott ingatlanokból teremtik elő. Programjainknak köszönhetően országos kapcsolatok is kialakultak, amelyek segítik a tevékenységek és rendezvények bővítését, szeptembertől pedig  rendszeres robotika órákat is szervezünk Pécsváradon.

Nagy Zsuzsanna

Tiszavárkony, A vidéki öko-lábnyom csökkentése

Bővebben

Autóipari tapasztalataim után pénzügyi tanulmányokat folytattam, melynek eredményeként mérlegképes könyvelővé váltam. Az európai uniós pályázatok világába 2006-ban léptem be, először kistérségi tanácsadóként, majd projektmenedzserként agrár- és vidékfejlesztési területen. Az Agrárinnovációs Műhely Közhasznú Egyesület alelnökeként évek óta részt veszek fenntartható projektekben. 2013-2020 között üzemgazdasági és agrártámogatási ügyeket intéztem, miközben aktív gazdaként és ökokert fenntartóként tevékenykedtem. Jelenleg a klímaváltozás kihívásaira választ kereső projekt részeként tervezzük egy innovatív szántóföldi növénytermesztési módszer kialakítását, a biodiverzitás prioritásba helyezésével. A pilot projektünk a vidéki ökolábnyom csökkentését célozza meg, így reméljük, hogy alacsonyabb művelési költségekkel és fenntarthatóbb talajtulajdonságokkal jár majd.

Nagyné Csík Adrienn

Koroncó, Bodzácska tanösvény

Bővebben

Közgazdász, idegenforgalom és szálloda szakon diplomáztam a Kodolányi János Főiskolán. A Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamaránál ügyfélkapcsolati referensként dolgozom. 2020-ban alapítója lettem a Koroncói BodzAnyák csapatának, amely a koroncói közösséget kulturális programokkal és közösségépítéssel gazdagítja. Két gyermek édesanyjaként aktívan részt veszek a helyi életben. A program keretében létrehoztuk a Koroncói Bodzácska Sétálóját, amely egy tanösvényként működik, mesék szereplőitől inspirálva. A sétáló kényelmes környezetet biztosít a családoknak, és a különböző állomásokon elhelyezett QR kódokkal a mesék ingyenesen elérhetők okostelefonon. A sétáló fő célcsoportja az internetet használó kisgyerekes családok és a természetet élvező fiatalok és felnőttek. A sétáló fenntartását önkéntesek végzik, akik közösségi élményeket és programokat szerveznek a történetek mentén. A sétáló a helyi közösségépítés egyik fóruma is, a helyiek további történetekkel színesítik majd.

Palcsó Ildikó

Kaposvár, Aventurin Női kör

Bővebben

Könyvelőként, illetve az utóbbi időben főleg trénerként, coachként tevékenykedtem, a Női Együttható Programba az Aventurin Női Kör szervezőjeként kerültem. A program megerősítette számomra, hogy tényleg szükség van összetartó, tenni akaró női közösségekre, összefogásra, ahol olyan programokat, kirándulásokat, kulturális eseményeket szervezünk, amivel példát mutatunk arra, hogy a boldogság mértékegysége nem a pénz, arra, hogy jót tenni tényleg jó, a közösség az mindig megtartó erő, arra, hogy tanulni is jó és egymástól is lehet. Hatalmas erő és energia van azokban a közösségekben, ahol nyitott, barátságos, tenni akaró nők találnak egymásra. Ez a program erről szólt, és minden szervezőnek, trénernek és résztvevőnek hálás vagyok azért, hogy ilyen csodálatos embereket ismertem meg és ilyen felejthetetlen élményekben volt együtt részünk!

Pásztor Ildikó

Drégelypalánk, Mentsük meg együtt Drégely várát az enyészettől!

Bővebben

Kulturális és turisztikai menedzser, közösségfejlesztő vagyok. Szívügyem a kulturális örökségvédelem, a vidékfejlesztés. Kielégítetlen társadalmi igény mentén jött létre a  drégelyi rom megmentéséért létrehozott Drégelyvár Alapítvány, amelyben önkéntes koordinátorként dolgozom hosszú évek óta, néha már a feladás, beletörődés határán. A képzés, az elkötelezettség, az erős női energia,  a számos, hasonlóan értékes ügy, amelyet megismertem társaim által, megerősített, hogy érdemes folytatni vár megmentéséért folytatott erőfeszítéseinket. Új lendülettel, inspirációval, új közösségek bevonásával folytatjuk értékmentő tevékenységünket. Rengeteg szép pillanatot élhettem meg a képzés során. Köszönöm a lehetőséget, mely által csodálatos lányokat, asszonyokat és valódi közösségi projekteket ismerhettem meg!

 

Pusztainé Antal Krisztina

Nagymaros, Fiatalok klubja

Bővebben

Pedagógusként célom, hogy a közös élményeket átélő, közösségépítő, összetartó, egymásra figyelő, a városunkban szívesen maradó fiatalokból közösségi szerepvállaló, elkötelezett, felelős felnőttek legyenek. A Női Együttható Program indított el a projektem kidolgozásában. A helyi fiataloknak szeretnék változatos, vonzó programokat kínálni a szabadidejük értelmes, kulturált eltöltéséhez. Élményszerző, tapasztalatszerző alkalmakkor megmozgatják őket, kilendítik az online térből: kézműveskedéssel, játékokkal, könyvekkel, filmnézéssel. Problémamegoldó beszélgetéseket kívánok nekik szervezni helyi pedagógusok, pszichológusok, művészek bevonásával.

Szabó Henrietta

Nagymaros, Kanyarban a kultúra

Bővebben

‘Kanyarban a kultúra’ címmel indítottam cikksorozatot a helyi újság hasábjain, ezzel kínálok bemutatkozási lehetőséget az alkotóknak. Emellett egy nyitott műhely létesítésére teszek kísérletet. Mivel nincs állandó színtere a helyi alkotó közösségek összejöveteleinek, olyan pályázatot írtam ki ”Márton Zászló” címmel, aminek a megvalósítása nem műterem igényes. A pályázaton feltétel volt a Szent Márton életéhez kapcsolódó motívumok használata. Mindenki el tudta készíteni alkotását az otthonában, vagy ideiglenes helyet keresve a kivitelezéshez. Több esetben is alkotócsoportok alakultak egy-egy közös mű létrehozásához. A  város védőszentjéhez kapcsolódó téma széles körben szólította meg az érdeklődőket. 18 zászló érkezett – volt olyan darab, ami tíz kis zászlóból állt össze. Összesen 55 embert – óvodásokat, iskolásokat, felnőtteket és nyugdíjasokat- hívott alkotásra a kiírás. Az elkészült zászlók, a kiállítást követően a városi ünnepeken és felvonulásokon is használhatóak lesznek. A megnyitó színvonalát emelte, hogy a szponzoroknak köszönhetően mindenki ajándékkal távozhatott és Fábián Erika közreműködésével városnéző séta követte az eseményt. A visszajelzések azt igazolják, hogy van igény a folytatásra.

Tokai Réka

Etyek, Globáltudás

globaltudas.hu

Bővebben

Az ELTE TTK-n végzett tudománykommunikáció szak után, a tanulás és kommunikáció iránti szenvedélyemet fokozva, egyedi tapasztalataimra építve létrehoztam a “Globáltudás” projektet. Célom, hogy segítsek a tanulási nehézségekkel küzdőknek hatékony tanulási módszerekkel és szemléletformálással. A jelenlegi oktatási rendszer hiányosságaival szemben a program eredményességet és kreatív gondolkodást támogat, nevelő hatással. Az elképzelésem mögött az áll, hogy mindenki megtalálhassa saját tanulási stílusát, ezzel motivációt teremtve a tanulás iránt.

Dr. Torma Viktória

Győrzámoly, Győrzámoly sétálója

Bővebben

A jogi egyetem után gyámügyesként kezdtem el dolgozni nagyvárosban, de vágytam a helyi közösségi munkára. Jelenleg jegyzőként dolgozom az alsó-szigetközi Győrzámolyban Ugyan nem vagyok helyi lakos, de a települést az otthonomként szeretem, és megpróbálok a legjobb tudásom és képességeim szerint tenni az itt élőkért. Jegyzőként – az önkormányzati munka mellett – szívesen veszek részt a település fejlesztését, a közösségek jólétét célzó projektekben. A Női Együttható Programban egy sétáló meseprojekthez csatlakoztam. A séta során településünk meséi hallgathatók meg. Terveim között szerepel egy közösségi komposztáló és kert létrehozása. A közösségi térben szeretném, ha a résztvevők egymást tanítanák és inspirálnák. Célom a projektekkel gazdagítani közösségünk életét és a fenntarthatóság irányába mozdulni. A programban a résztvevők társaságában feltöltődtem, új ismeretségekkel gazdagodtam és új célok fogalmazódtak meg bennem. A Női Együttható pont olyan, mint a neve. Nők, akik hatnak egymásra. A szavaikkal, tetteikkel, szorgalmukkal, önzetlenségükkel, tettrekészségükkel.

Dr. Tóth Tünde

Lébény, Kisváros-Nagycsalád

Bővebben

10 éve Lébény kisvárosának jegyzője vagyok, ezen kívül civil személy, édesanya, közösség és természetkedvelő ember, aki mindig nyitott a fejlődésre és az újra…A programban a jegyzői és a civil ,,szerepem” között igyekeztem kapcsolatot teremteni, különböző közösségi aktivitások megvalósítása révén és szintén ennek köszönhetően születhetett meg Lébényi Lackó sétálója. A Női együttható arra is megtanított, hogy bár különbözőek vagyunk és az élet különféle területeiről érkeztünk, mégis mindannyiunkban van valami közös, láthatatlan erő, amely, ha összeadódik, csodálatos dolgokra vagyunk képesek! Köszönöm, hogy mindennek a részese lehettem!

Tóthné Eszes Éva

Jánoshida, Női klub

Bővebben

Pedagógusként mindig aktív közösségi életem volt, sokféle közösséggel dolgoztam együtt, gyerekcsoportokon kívül vezettem pedagógusképzéseket, trénerként, szakértőként is tevékenykedtem. Lakóhelyemen, Jánoshidán hoztam létre egy női klubot, ahol találkozásaink során az önismeret, a beszélgetés, a művészetek is hangsúlyos szerepet kapnak a közösen összeállított  programokban. Egymás megismerése erősíti az összetartozást, a bennünket foglalkoztató kérdések megvitatása során valamennyien átérezhetjük, hogy nem vagyunk egyedül, vannak hasonló problémáink, amelyekben segíteni tudjuk egymást tapasztalataink átadásával. A Női Együttható Program nagyban segítette, meggyorsította a klub elindítását, a tervezést, a találkozókon elsajátított új módszerek, eszközök a klubtalálkozókon is nagy sikerrel kerültek kipróbálásra.

Török Mezei Beatrix

Szomód, Szomódi vállalkozónők

Bővebben

Szomódi vállalkozóként és turizmussal foglalkozóként tevékenykedem, Kodolányi János Főiskolán szereztem közgazdász diplomát. Egész életen át tartó tanulás híve vagyok, és aktívan részt veszek a helyi közösség életében, például a falu virágosításában. A Női Együttható programba való pályázatom célja egy női vállalkozói közösség létrehozása, ahol egymást támogatva szebbé és jobbá tehetjük az életünket. A Szomód Községért Közalapítványnál aktív tagként szeretnék részt venni, hogy terveimmel még tovább javítsam a falu életét, hiszen hiszem, hogy jó közösségek és élhető környezet segíthet a mentális egészségünk megőrzésében és a generációk közötti összhang kialakításában.

Zagyva Gabriella

Alsómocsolád, Energiaközösség a kék zónákért

Bővebben

Egy hivatás nagysága elsősorban talán abban van, hogy egyesíti az embereket; csak egyetlen igazi fényűzés van: az emberi kapcsolatoké.” (Antoine de Saint-Exupéry). Az én hivatásom a Fenntarthatóság – a környezetben, a gazdaságban és a társadalomban is. Alsómocsolád önkormányzatánál dolgozom környezetvédelmi és klíma referensként, illetve közösségfejlesztőként, de projektmenedzser, online marketing asszisztens, az okos eszközök és a nemzetközi kapcsolatok ápolója is vagyok.  Magánemberként kertészkedem, énekelek, táncolok, rajzolok, több civil szervezetben vagyok tag, önkéntes, elnök, pénzügyes vagy épp pályázatíró és igyekszem fenntartható módon élni. Ami közös – és amit a Női Együtthatóban is kaptam – az az emberi kapcsolatok. Ezért van hihetetlenül fényűző életem.

 

Kapcsolat

Kérdés esetén, kérlek írj az info@noiegyutthato.hu email címre.

Támogatók: Amerikai Külügyminisztérium Alumni Engagement Innovation Fund, budapesti Amerikai Nagykövetség